PROJE HAKKINDA

Sağlık etkinliğinin ve hizmet kalitesinin arttırılması, tedavi çeşitliliğinin ülke geneline yayılması, bölgesel gelişimin sağlık alanında tamamlanması ve maliyet-etkin sağlık hizmetinin sunulabilmesi hedefiyle gerçekleştirilen kamu özel ortaklı Şehir Hastanesi Kampüsleri Projesi’nde önemli bir adım daha gerçekleşti. Halkın yoğun ilgisi ile gerçekleşen temel atma töreninde Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Milletvekilleri, İzmir Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ile İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergil Ersü ve şirket yöneticileri de hazır bulundular.


Temeli atılan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü, yatırımcı firmalar İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve GAMA Holding ortaklığı tarafından,  36 ay inşaat dönemi içinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak. Yatırım tutarı toplam 1.638.022.646 TL olan ve 622.530 metrekare arsa üzerinde, 573.546 metrekare toplam inşaat alanına, toplam 2.060 yatak sayısına sahip olan dev proje, tamamlanmasının ardından İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve GAMA Holding İş Ortaklığı tarafından 25 yıl boyunca işletilecek.
 
İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi; 715 yataklı Genel Hastane, 424 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 380 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesi, 141
yataklı Onkoloji Hastanesi, 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile Hastane Kampüsü’nü destekleyecek çeşitli fonksiyonları  kapsamaktadır.

 

PROJE GÖRSELLERİ

 

TANITIM VİDEOSU